VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS RĪGA

latvija lv

Papildus piešķirto resursu izlietojums Kalnciems Drukāt E-pasts:

2013.gada nogalē saņēmām papildus finansējumu. Piešķirtos naudas līdzekļus izlietojām aprīkojuma iegādei klientu rehabilitācijai, nodarbībām un brīvā laika pavadīšanai: 

  • Medicīniskās rehabilitācijas preces: dažāda veida rokas un pirkstu trenažieri, striķu dēlis, šņorējamais trenažieris, koka planšete, interaktīvais kubs, ko izmanto smalkās motorikas attīstīšanai, satvēriena un rokas kustības precizitātes attīstīšanai, kontraktūru mazināšanai.

 12

Sensorās rehabilitācijas bumbas, līdzsvara spilvens, daudzfunkciju rullis, taktīlo disku komplekts ar daudzveidīgiem atšķirīgiem taustes struktūras un krāsu elementiem, kas palīdz dinamiskai muskuļu nostiprināšanai. Klienti ar lielu prieku vingro, izpilda uzdevumus un arī relaksējās.

3

2. Interaktīvas spēles: dažāda veida puzles ‘’Cipari’’, ‘’Mācies skaitīt’’, ‘’Ģeometriskās figūras’’, domino, kluči, koka piramīdas, mozaīkas, loto. Ar spēļu palīdzību mūsu klienti attīsta pamatprasmes, mācās skaitīt, lasīt, rakstīt, atpazīt ģeometriskās figūras un krāsas; orientēties laikā, izprast kalendāru, interesanti un saturīgi pavadīt brīvo laiku.

 4

5

3. Skaņas ir notikums, uz kuru atsaucas ar saviļņojumu, un skaņas notikumi dziļi ietekmē psihi, tāpēc mūzikas kabinets papildinājās ar brīnišķīgo un tik nepieciešamo aprīkojumu. Pirmkārt, tika iegādātas digitālās klavieres, kas palīdz ne tikai filiāles interešu pulciņa audzinātājai komponēt un sarīkot pasākumus, bet arī klienti apgūst klavierspēles ābeci.

 6

Filiāles ansambļa ‘’Sirds Dziesmas’’ dalībniekiem patika dažāda veida mūzikas instrumenti: ksilofons, tamburīns, tarkšķis, mutes harmonika, koka kastaņetes. Tagad ansambļa priekšnesumi ir daudzveidīgāki un krāšņāki. Katrs dalībnieks var izvēlēties sev tīkamāko.

 7

Par ziedojumu naudu tika iegādāts interaktīvs digitālo spēļu komplekss Kinect Sensor Adventures + Sport Xbox 360. Ar Kinect sensoru vadības paneli vairs nevajag spēlējot vienmēr sēdēt krēslā. Panelis atbalsta gan ķermeņa kustības, gan balsi. Tagad mūsu klienti izmanto iespēju skriet, lēkt, dejot un citādi pārvietoties, spēlējot šo spēli.

8

Kinect Xbox 360 spēle ir daudzfunkcionāla: jaunieši mācās zīmēt, izvēlēties krāsas, izkrāsot; pievienojot mikrofonu var dziedāt karaoke; ielādējot sporta disku var spēlēt tenisu, futbolu, modernu boulingu u.c.; mācīties pareizi vingrot, dejot. Šobrīd klientiem visvairāk patīk autosacīkstes, kur ar jaudīgām spilgtām automašīnām pa brīnišķīgajiem dabas skatiem var traukties ar zibenīgu ātrumu...

 9

Par ziedojumu naudu 2013.gada nogalē bija iegādāti divi āra trenažieri. 2014.gada maijā trenažieri tika uzstādīti filiāles dārza atpūtas zonā. 

1

 

Jaunieši labprāt pavada laiku skrienot pa skrejceliņu.

2

 

 Vai kopā draudzīgi trenē roku veiklību un spēku.

3