Jaunumi
1

30. oktobrī Rīgas 5. pamatskolas Attīstības centrā (Brīvības ielā 384A) tika atklāta valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” filiāles “Teika” bērnu radošo darbu izstāde “Trīs no mums”. Līdz pat 20. decembrim šeit varēs aplūkot Kristas Močalovas, Eināra Petrakova un Daniela Miķelsona darbus.

Šie bērni tiek eksponēti jau 4. reizi – tie iepriekš tikuši izstādīti Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkā “Vidzeme”, tirdzniecības centros “Riga Plaza” un “Akropole Alfa” (no kuriem pēdējā, pateicoties izstādes infrastruktūrai, sasniedza plašu apmeklētāju loku).

“Mūsu jauno mākslinieku darbi ir pabijuši arī pasaulē, piedalījušies starptautiskos konkursos, taču man likās būtiski, ka šī izstāde ir redzama arī vietā, kur viņi ikdienā mācās – lai šos darbus redz arī viņu vienaudži, skolas biedri,” atklāj VSAC “Rīga” filiāles “Teika” mākslu nodarbību vadītājs, mākslinieks Ilgvars Zalāns. “Iespējams, ar šīs izstādes starpniecību viņi paplašinās savu draugu loku. Ar katru jauno izstādi bērni atrod jaunu sociālo lomu – izpratni par to, ka notiek viņu darbu izstādes atklāšana, ka viņu darbu tiek eksponēti.”

Kā īsumā raksturot šīs izstādes bērnu māksliniecisko rokrakstu? Eināram raksturīgi ir grafiskie darbi, Krista mīl veidot krāsainus darbus ar labu virsmas apstrādi, savukārt Danielu var dēvēt par ekspresionistu, kuram raksturīgs darbs ar materiāliem.

Izstādes atklāšanu apmeklēja kupls sveicēju loks, tostarp VSAC “Rīga” direktora vietniece un Pakalpojumu nodrošināšanas nodaļas vadītāja Elita Ezerniece un vecākā eksperte pakalpojumu nodrošināšanas jomā Ina Hižņikova.

Paldies VSAC “Rīga” filiāles “Teika” mākslu nodarbību vadītājam Ilgvaram Zalānam, filiāles vadītājai Gunai Zīlei, kā arī visiem filiāles sociālajiem aprūpētājiem par ieguldīto darbu! Sirsnīgs paldies Rīgas 5. pamatskolas Attīstības centra direktorei Ilutai Vilnītei un atsaucīgajai skolas komandai!

FOTO no izstādes atklāšanas aplūko šeit!