Jaunumi
1

Pirmais 2024. gada mēnesis Valsts sociālās aprūpes centrā "Rīga" aizvadīts daudzveidīgos notikumos, un aicinām to aplūkot šajā apskatā.

Baudām Dubultu skaistumu

11. janvārī filiāles "Kalnciems" mājinieki devās šā gada pirmajā ekskursijā uz Jūrmalu. Mūsējie izstaigāja Dubultus, aplūkoja baznīcas un Dubultu dzelzceļa staciju. Neskatoties uz stipro vēju, pie jūras bija ļoti skaisti un varēja baudīt skaistus dabas skatus, kā arī pašūpoties.

FOTO

Ciemos baņķieru koris

12. janvāra vakarā ar koncertu filiālē "Ezerkrasti" viesojās Latvijas Bankas koris. Šajā kolektīvā dzied patiesi aizrautīgi dalībnieki, kuri izpilda visiem labi zināmas un mīļas dziesmas. Liels paldies par viesošanos un dalīšanos priekā! Mūsu mājinieki to no sirds novērtēja!

FOTO 

Rokdarbu izstāde

Filiālē "Kalnciems" ir skatāma izstāde "Baltā ziemas pasaka". Skaistos mākslas darbus veidojuši 12 šīs filiāles mājienieki kopā ar rokdarbu pulciņa vadītāju. Patiess prieks, ka mūsējie rod iedvesmu un radošo garu jebkurā gadalaikā, saskatot to skaisto, to īpašo, kas ir raksturīgs Latvijas ziemai!

FOTO

Veselā miesā vesels gars!

Filiāles "Jugla" mājiniekus nebiedē bargie ziemas apstākļi – viņi ir aktīvi, kā ierasts, gan iekštelpās, gan āra aktivitātēs. "Juglā" mīl svinēt dzimšanas dienas (kopīgi baudot gardumus), veidot radošos darbus, kā arī fiziski sevi turēt formā, vingrojot svaigā gaisā un cits citam novēlot – veselā miesā vesels gars!

FOTO

Vācu meldiņi tuvu sirdij

Filiāles "Jugla" mājinieki joprojām dzīvo skaistās atmiņās par 20. janvārī dzirdēto Rīgas vācu kultūras biedrības jauktā vokālā ansambļa "Morgenrot" koncertu. Lai gan ne visi no mūsējiem saprot vācu valodu, tas nebūt netraucēja izbaudīt skaisto vācu melodiju burvību. Ne velti vairākas latviešu ziņģes ir veidotas uz vācu seno šlāgeru pamata – latviešu sirdīm vācu meldiņi ir saprotami. Īpašs personisks paldies Ainai Balaško par šī koncerta organizēšanu! Un paldies sakām arī ansambļa vadītājai Līgai Miķelsonei, kā arī ikvienam ansambļa dalībniekam!

Foto: kolāžā centrālais foto.

Kora ansamblis sveic mūsu jubilāru

Filiāles "Jugla" mājinieki no sirds pateicas dziedātājiem no kora "Adventus", kas viesojās pie mums ar koncertu. Koncerta mākslinieki īpaši sveica arī mūsu filiāles jubilāru Emīlu un dāvāja svētku kliņģeri. Tas bija sirsnīgi un tas vairoja to ļoti īpašo noskaņu, ko dziedātājiem izdevās radīt, atskaņojot skaistās dziesmas. Mūsu lielais paldies Konstantīnam Rezņikovam par koncerta organizēšanu!

Foto: kolāžā augšpusē pa labi.

Vizītē uz Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centru

30. janvārī VSAC "Rīga" pārstāvji devās vizītē uz Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centru, lai dalītos ar kolēğiem labās prakses piemēros un pārspriestu aktualitātes par vides pielāgošanu. Vizītē VSAC "Rīga" pārstāvēja direktora vietniece un Pakalpojumu nodrošināšanas nodaļas vadītāja Elita Ezerniece, Saimniecības vadītājs Ralfs Švāgers, kā arī filiāles "Jugla" komanda - vadītāja Kaija Dārziņa, Sociālās rehabilitācijas sektora vadītāja Ilona Kunstberga, Veselības aprūpes sektora vadītāja Līga Kluka, Sociālās aprūpes sektora vadītājas Laura Ose un Anita Vasiļjeva, kā arī saimniecības pārzinis Kaspars Kokins. VSAC "Rīga" izsaka pateicību vadītājai Lilitai Kļaviņai par sirsnīgo uzņemšanu un saturīgo ekskursiju!

FOTO

Mūsējie aizraujas ar šoudauna spēli

Filiālē "Jugla" patlaban viena no iecienītakajām spēlēm ir šoudauns, un par to esam pateicīgi sociālajai rehabilitētājai Lienei Ciemiņai. Liene pati ieguvusi godpilno 3. vietu Latvijas Neredzīgo sporta savienības rīkotajā 2023. gada sezonas 2. šoundauna posmā, tāpēc viņas prasmes un iemaņas tagad lieliski noder arī filiāles "Jugla" mājiniekiem. Sirsnīgs paldies ne vien Lienei, bet arī viņas vectētiņam, kurš iesaistījās šoudauna galda pielāgošanā.

FOTO

Šautriņi un galda spēles – cieņā

Filiāles "Ezerkrasti" mājinieki mīl spēles ar sportisko azartu, un tādas tika aizvadītas arī janvāra beidzamajās dienās. Notika šautriņu mešanas sacensības, un šeit nudien nebija svarīgi, kurš iegūs augstāko vietu – te uzvarēja kopīgā aizrautība un draudzīgi kopā pavadītais laiks. Tas gan netraucēja dalībniekiem saņemt krāsainus diplomus. Šajās dienās bija arī iespēja asināt savu prātu kāršu, dambretes un šaha spēlē.

FOTO

Svinējām Sveču dienu

2. februārī filiālē "Kalnciems" atzīmēja Sveču dienu. Šajā dienā lietās sveces iegūst īpašu spēku, un deg ilgi un gaiši. Un mēs jau paguvām par to pārliecināties.

FOTO