Jaunumi
mazais 11

20.03. VSAC RĪGA filiālē "Pļavnieki" noritēja sensoro aktivitāšu pasākums "Kas tā smaržo". Sociālā darbiniece Lāsma Jēgere norāda, bērni paši sevi nespēj nodarbināt smagu kustību traucējumi un ierobežojumu dēļ, tāpēc sensorās, taktilās aktivitātes ir viens no galvenajiem pasaules izziņas veidiem kā iepazīst ikdienas apkārtni, priekšmetus, pasauli kopumā. Bērni, smaržojot zaļumus, ko audzē podiņos, augļus, ko lieto ikdienas uzturā, iepazīst vidi. Sensorās aktivitātes rada bērniem labsajūtu, kas ir ļoti svarīgs aspekts mazo klientu psihoemocionālā stāvokļa uzturēšanā. Sensorās aktivitātes ir daļa no individuālā plāna, ko katram bērnam veido speciālistu komanda - psihologs, fizioterapeits, ergoterapeits.

 

 

VSAC RĪGA sistemātiski domā kā dažādot aprūpē esošo bērnu sociālo pieredzi. Speciālistu vadībā filiāles "Rīga" klienti apmeklēja Rīgas pili, kas sākotnēji ir celta kā Livonijas ordeņa pils un mestra rezidence 1340. g. 1484. g . tā gan tika nopostīta un 1515. gadā uzcelta no jauna. Vēlāk pilī atradās poļu un zviedru vietvalžu rezidences, pēc tam Krievijas Impērijas Baltijas provinču ģenerālgubernatoru un Vidzemes gubernatoru mītne. Padomju laikā pilī atradās Pionieru pils ar interešu pulciņiem bērniem un jauniešiem un dažādi muzeji, piemēram, Ārzemju mākslas muzejs. Kad Latvija kļuva par neatkarīgu valsti, pilī ierīkota Latvijas Republikas Valsts prezidenta rezidence.

Filiāles "Rīga" klienti personāla pavadībā apmeklēja pils publiskās zāles ar Valsts prezidentu portretu galeriju, bija iespēja izjust preses brīfingu un tikšanos apartamentu atmosfēru un ieraudzīt skaisto vēsturisko ēku ar brīnišķīgo arhitektūru un interjeriem.

 

21. 03. VSAC RĪGA sistemātiski domā kā dažādot aprūpē esošo bērnu sociālo pieredzi. Darbinieku vadībā filiāles "Rīga" bērni apmeklēja Rīgas pili, aplūkoja pils publiskās zāles ar Valsts prezidentu portretu galeriju, pētīja skaisto vēsturisko ēku ar brīnišķīgo arhitektūru ar interjeriem.

Pils apmeklējuma mērķis bija ne tikai iepazīt Rīgas pili, bet arī satikt Andru Leviti, Valsts prezidenta Egila Levita dzīvesbiedri, kas vairākkārt ir viesojusies pie bērniem filiālē “Rīga” Kapseļu ielā 31.

Bērni bija priecīgi par iespēju redzēt skaistās, krāšņās telpas. Viņi ar interesi klausījās ekskursijas vadītājas stāstījumā. Kā uzsvēra Ulla Antona, filiāles “Rīga” vadītāja, bērnu uzvedība bija atbilstoša tam kā pieņemts uzvesties viesiem pilī. Darbinieki pirms vizītes apmācīja un skaidroja etiķetes un labas uzvedības normas, kas jāievēro dodoties vizītēs pie augstām amatpersonām.

Rīgas pils sākotnēji ir celta kā Livonijas ordeņa pils un mestra rezidence 1340. g. 1484. g . tā gan tika nopostīta un 1515. gadā uzcelta no jauna. Vēlāk pilī atradās poļu un zviedru vietvalžu rezidences, pēc tam Krievijas Impērijas Baltijas provinču ģenerālgubernatoru un Vidzemes gubernatoru mītne. Padomju laikā pilī atradās Pionieru pils ar interešu pulciņiem bērniem un jauniešiem un dažādi muzeji, piemēram, Ārzemju mākslas muzejs. Kad Latvija kļuva par neatkarīgu valsti, pilī ierīkota Latvijas Republikas Valsts prezidenta rezidence.
 

 

 

FAKTI:

VSAC RĪGA apvieno sevī 3 pieaugušo un 3 bērnu filiāles.Bērnu filiāles : "Rīga" un "Teika", "Pļavnieki"

Filiālēs notiek intensīvs darbs ar bērnu socializāciju, sociālo un veselības aprūpi, apmācībām un brīvā laika organizēšanu.

Filiālē "Teika" martā plānotas kopumā 40 dažādas aktivitātes un pasākumi

Filiālē "Rīga" martā plānotas kopumā 12 aktivitātes un pasākumi

Filiālē "Pļavnieki" martā plānotas kopumā 17 aktivitātes un pasākumi

zinas 11