Jaunumi
m12

27.03. VSAC RĪGA filiālē "Teika" notika kārtējā #kanisterapijas nodarbība, kuras mērķis ir bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem ne tikai sniegt pozitīvas emocijas, bet arī sekmēt uzmanību, koncentrēšanos un fokusēšanos uz uzdevuma izpildi. To panāk ar suņa un terapeita iesaisti. Bērni ar garīgās attīstības traucējumiem nevar ilgstoši, mērķtiecīgi vingrot. Viņi samērā ātri nogurst un sāk koncentrēt savu uzmanību uz blakus lietām, kas viņam šķiet saistošākas. Bet, iesaistoties sunim, visa uzmanība tiek koncentrēta uz viņu. Piemēram, ja bērnam, vingrojot jācilā kāja pāri sunim, nevis vienkārši augšā – lejā, tad motivācija ir pilnīgi cita. Sadarbojoties ar suni veidojas beznosacījuma mīlestība un uzticēšanās, bērns mācās iniciatīvu, pacietību un paškontroli, aug pašnovērtējums un kompetence, mazinās muskulatūras tonuss, uzlabojas izruna, lasītprasme (dodot komandas, lasot priekšā grāmatu), smalkā motorika. Bērns uztver nodarbības nevis kā kārtējo ārstniecības kursu, bet vienkārši priecājas par pavadīto laiku ar suni. Efekts no šīs metodes paliek arī tad, kad suņa nav klāt.

30.03. VSAC RĪGA filiālē "Jugla" mūziķes Baibas Lasmanes vadībā notika mūzikas pulciņa sadziedāšanās pasākumam ar SAC "Gaiļezers" . Filiāles ansamblis sniedz koncertus gan filiāles klientiem, gan izbrauc ar koncertiem uz republikas iestādēm, pasākumiem.

30.03. Filiāles "Teika" klienti darbinieku pavadībā apmeklēja muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” Anitas Paegles zīmējumu izstādi “Rīgas kaķi”. VSAC RĪGA filiāles "Teika" speciālisti bērniem ir izstrādājuši veselības un sociālās aprūpes plānus un socializācijas pasākumu plānus. Pasākumu, izstāžu, nodarbību, meistarklašu apmeklēšana ļauj ne tikai gūt jaunu pieredzi, bet arī sniedz daudz pozitīvu emociju, raisa interesi par pasauli, kas ir būtiski bērnu attīstībai. Gājieni uz muzejiem, izstādēm, sekmē savādākas, nepierastas vides uztveri un uzvedības noteikumu mācīšanos.
Socializācija ir process, kurā bērni apgūst uzvedības modeļus, sociālās normas un vērtības, kas nepieciešamas viņa sekmīgai funkcionēšanai pastāvošajā sabiedrībā.

 

30.04. VSAC RĪGA filiālē "Jugla" tika uzsākts jauns projekts, kurš ilgs 10 mēnešus: notika pirmais iekšējā radio informatīvais raidījums “Iedvesmo citus”, kura mērķis ir iepazīstināt ar filiālē dzīvojošiem klientiem un ar stāstu par sevi iedvesmot pārējos klientus. Pirmais informatīvo raidījumu cikla radio viesis bija 64 gadus vecais Pēteris Bogdanovs, kas dzīvo filiālē jau 9 gadus, kā arī ik dienu apmeklē Latvijas Neredzīgo bibliotēku un aktīvi piedalās filiāles organizētos pasākumos. Interviju vadīja filiāles bibliotekāre un iekšējā radio ikdienas ziņu raidījumu vadītāja Velta Kalniņa.

zinas12