Valsts sociālās aprūpes centrs "Rīga" saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz:

Valsts sociālās aprūpes centrs "Rīga" tīmekļvietni - https://www.vsacriga.gov.lv

Tīmekļvietnei veikts vienkāršotais piekļūstamības izvērtējums. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

Valsts sociālās aprūpes centrs "Rīga" daļēji atbilst noteikumiem Nr. 445 turpmāk minēto iemeslu dēļ.

Neatbilstība prasībām, kas minētas noteikumos Nr. 445:

 • Daļai attēlu kuri veidoti senākā laika periodā trūkst alternatīvie teksti, līdz ar to cilvēki, kuri izmanto ekrāna lasīšanas ierīces, nevar piekļūt informācijai. Netiek izpildīts MK noteikumu 22.4. punktā minētais princips par robustuma ievērošanu. Ir uzsākta alternatīvo tekstu pievienošana lapas attēliem. Plānots, ka līdz 2021. gada decembrim apraksti būs pievienoti visiem attēliem.

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 07.jan.2021. Izvērtēšanu veica Reinis Sudars VSAC "Rīga" datorsistēmu un datortīklu administrators.

Piekļūstamības alternatīvas

 • Lai uzlabotu krāsu kontrastu, lietotājs var izmantot instalējamu kontrasta spraudni (piemēram, Google Chrome spraudnis High contrast) vai tīmekļvietnes nodrošināto iespēju lietotājam mainīt teksta un fona krāsu (skatīt tīmekļvietnes labajā augšējā stūrī pogu “Iestatījumi” > “Kontrasts”), vai Firefox / Chrome spraudņiem: Mobile Dyslexic, Dyxitool.
 • Lai pārskatāmi aplūkotu tīmekļvietnes pamatstruktūru, lietotājus aicinām izmantot lapas karti (atrodas tīmekļvietnes kājenē – vietnes karte);
 • Pārvietojoties ar TAB taustiņu, augstāka redzamības fokusa nodrošināšanai aicinām izmantot instalējamu pārlūkprogrammas spraudni, piemēram, pārlūkprogrammā Google Chrome spraudni AXE Accessibility.
 • Tīmekļvietnes tuvināšanai var izmantot:
  • pārlūkprogrammā Google Chrome iebūvētās iespējas, piemēram, tuvināt un tālināt, nospiežot Ctrl un “+” vai “- ” taustiņus, vai arī turēt Ctrl taustiņu un ritināt uz augšu vai uz leju ar peles rullīti  (nekorekta attēlojuma dēļ neiesakām izmantot teksta tālummaiņu Mozilla Firefox un Internet Explorer pārlūkprogrammās);
  • operētājsistēmas iebūvētās iespējas:
   • Operētājsistēmā Windows 10 un Windows 7: nospiediet izvēlni “Sākt” un ierakstiet “Lupa” (“Start” > “Magnifier”) un nospiediet taustiņu Enter. Parādās mazs pārklājošs logs, kuru var pārvietot ar peli un tuvināt visu tajā esošo saturu dažādos attālumos.
   • Apple datoros dodieties uz izvēlni Apple > Sistēmas preferences > Pieejamība (vai Universālā piekļuve) > Tālummaiņa (Apple menu > System Preferences > Accessibility (or Universal Access) > Zoom).
  • attiecīgās pārlūkprogrammas spraudni;
  • tīmekļvietnē iestrādāto tuvinājumu (skatīt tīmekļvietnes labajā augšējā stūrī pogu “Iestatījumi”, tālāk “Fonta izmērs”)

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.

Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā, vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums.

E-pasts: pasts@vsacriga.gov.lv

Tālrunis: +371 67520814

Adrese: Braila iela 2, Rīga, LV-1024

Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi 7 dienu laikā.

Sūdzību iesniegšana

Par tīmekļvietnes piekļūstamību mūsu iestādē atbildīgs ir “Administratīvā nodaļa”.

E-pasts: reinis.sudars@vsacriga.gov.lv

Tālrunis: +371 27761366

Pārraugošajā iestādē atbildīgais ir

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam.

Adrese: Baznīcas iela 25, Rīgā, LV-1010

Tālrunis: +371 67686768

E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv

https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Šis paziņojums pirmo reizi tika sagatavots 07.jan.2021.

Šo paziņojumu apstiprināja: Reinis Sudars, VSAC Rīga datorsistēmu un datortīklu administrators.