Jaunumi
Terapeites

17.-24. jūlijā valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Rīga” filiālē “Rīga” amerikāņu speciālistu vadībā notika neirokustības nodarbības bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Tās būtiski papildinājušas arī VSAC personāla zināšanas un prasmes ikdienas darbā ar bērniem.  

Terapijas laikā terapeites Nadja Vizitei (attēlā pa vidu) un Kara Kendelena (attēlā pa labi) vadīja bērnus ar īpašām kustībām, kas tiek piemērotas viņu individuālajām attīstības vajadzībām. Tā kā nodarbības noritēja rotaļu formātā, tās bērniem radīja īstenu prieku.  

Neirokustības terapija balstās uz ideju, ka ar vingrošanu ir iespējams sekmēt smadzeņu attīstību. Bērna uzmanība un koncentrēšanās uz savām kustībām ļauj smadzenēm pamanīt atšķirības un veidot jaunas saiknes un iemaņas.

“Amerikāņu terapeites radošā veidā izmantoja metodes, kas būtiski uzlabo bērnu dzīves kvalitāti, veselības un funkcionālo stāvokli,” atklāj VSAC “Rīga” direktors Juris Saratovs. “Tieši ar rotaļu palīdzību izdevās koncentrēt šo nebūt ne parasto bērnu uzmanību, un šo nodarbību praktiskos pielietošanas aspektus un teoriju mūsu speciālisti ņems vērā, ikdienā rūpējoties par bērnu veselību.”

Amerikāņu terapeitu neirokustības terapijas nodarbībās šogad piedalījās 13 bērni no VSAC “Rīga” filiālēm “Rīga” un “Pļavnieki”, un tas bija iespējams, pateicoties “Neirokustības projektam VSAC “Rīga” ilgstošā aprūpē esošajiem bērniem”, kas tika īstenots ar Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas pasaulē (LELBP) ziedojumu atbalstu. Šī ir jau otrā reize, kad bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem bija iespēja piedalīties šīs terapijas nodarbībās – 2019. gadā tāda iespēja bija 16 VSAC “Rīga” bērniem.

“Arvien vairāk vecāku visa pasaulē, kuri sākotnēji izmantojuši tradicionālās terapijas un nav panākuši vēlamos rezultātus,  bieži vien nonāk pie šīs terapijas, jo tai ir citi pamatprincipi,” atklāj LELBP koordinatore Dace Skudiņa (attēlā no kreisās). “Bērniem ar īpašām vajadzībām ir nepieciešama šajā terapijā izmantotā ļoti lēnā darbošanās un kustības, kuras bērns ir spējīgs labāk uztvert, un tas arī rada pozitīvas izmaiņas viņu veselībā.”

Foto: Otto Strazds